هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82482355 (5909028) | تاریخ خبر: 16/01/1396 | ساعت: 9:7|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

دولت کنار خوزستان

تهران- ایرنا- خوزستانی که سرشار از ظرفیت‌های طبیعی و موتور محرکه اقتصاد کشور است دارای مسائل و مشکلات فراوان و مزمنی است که از دیرباز مردم صبور این استان را درگیر کرده است.

روزنامه اعتماد در ستون نگاه اجتماعی به قلم غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، آورده است: برای نمونه غفلت از مسائل محیط زیستی در سالیان گذشته امروز شرایطی سخت برای شهروندان ایجاد کرده است که عبور از این مشکلات نیازمند یک عزم همگانی است. باید تاکید شود مواجهه با مسائل متعدد و پیچیده اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی استان به یک نظام تدبیر، عقلانیت همراه با حمایت دولت و همراهی و مشارکت موثر شهروندان نیاز دارد.

در این میان باید به جرات عنوان کرد که دولت تدبیر به ویژه شخص رییس‌جمهور محترم با همدلی و همراه با مردم خوزستان عزمی جدی برای حل مشکلات این استان دارند. دولت از شرایط نامناسبی که مردم به دلیل برخی حوادث و رنج‌ها و مشکلات بدان دچار شده‌اند مطلع و همه دستگاه‌ها را بسیج کرده است تا برای رفع مشکلات اقدامات اساسی انجام دهند.

در همین چارچوب در نخستین جلسه هیات دولت در سال 1396 در زمینه‌های آب و فاضلاب، مقابله با گرد و غبار، تکمیل طرح احیای 550 هزار هکتاری اراضی کشاورزی استان‌های خوزستان و ایلام، وظایف دستگاه‌های مختلف مشخص شد. برای نمونه در بخش آب و فاضلاب، وزارت نیرو مکلف شده است با برآورد هزینه 95 هزار و 417 میلیارد ریال، طرح‌هایی را به مدت سه سال اجرا کند.

از سوی دیگر مقرر شده است وزارت جهادکشاورزی در بحث تثبیت کانون‌های بحرانی ایجاد گرد و غبار در استان خوزستان با منشا داخلی نیز دو طرح کوتاه‌مدت به مدت یکسال و نیز یک طرح بلندمدت در سطح 320 هزار هکتار در طول برنامه ششم تدوین و اجرا می‌شود. تامین حقابه زیست محیطی تالاب‌های استان خوزستان در سال 1396 در اولویت دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله سازمان محیط زیست قرار گرفت. تامین اعتبار برای بهسازی زیرساخت‌های تاسیسات برق استان و اجرای طرح‌های مورد نیاز برای احیای رودخانه‌های استان از دیگر تصمیمات هیات دولت بوده است.

از سوی دیگر مقامات عالیرتبه هیات دولت در سفرهای متعدد خود به خوزستان ضمن بررسی پیشرفت امور و بازدید میدانی از روند مشکلات به مردم عزیز اهواز و خوزستان اطمینان می‌دهد که دولت در کنار مردم است و قرار نیست رنج و مشقت مردم از دید مسوولان پنهان بماند.

باید این نکته را نیز متذکر شوم که به عنوان نماینده عالی دولت در استان سفر به اقصی نقاط استان و نظارت بر حسن عملکرد مدیران منطقه‌ای و اطمینان از پیشرفت امور و بررسی مشکلات را در دستور کار خود داده‌ام.

در این میان امروز چهارشنبه 16 فروردین ماه قرار است معاون اول رییس‌جمهور برای دومین بار ظرف 6 ماه گذشته به خوزستان سفر کند و ضمن افتتاح برخی پروژه‌ها بازدید از اقدامات و برنامه‌های در دست اجرا به ویژه برای مهار و کنترل چالش‌های مرتبط با ریزگردها داشته باشند. رییس‌جمهور محترم که در این ایام دو بار به استان سفر کرده‌اند و سومین سفر ایشان به خوزستان نیز محتمل است.

همه این موارد نشان از آن دارد که دولت تدبیر در کنار خوزستان برای حل مسائل و چالش‌های استان قرار دارد و به فضل الهی به همدلی و همراهی مردم و مسوولان قدم‌های موثر و اقدامات ملموس برای حل مشکلات مردم انجام خواهد شد.

*منبع:روزنامه اعتماد،1396،1،16
**گروه اطلاع رسانی**1893**9131**انتشاردهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*