کد خبر: 82500915 (5934854) | تاریخ خبر: 01/02/1396 | ساعت: 15:49|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

رژیم صهیونیستی 2 فروند جنگنده اف – 35 دیگر از آمریکا تحویل می گیرد

تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با تحویل گرفتن سه فروند هواپیمای جنگنده اف -35 از آمریکا، مجموع این نوع هواپیماهای در اختیار این رژیم به پنج فروند خواهد رسید.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، این دومین بخش از مجموع 50 فروند هواپیمای اف – 35 استیلث است که این رژیم به شرکت هوافضای لاکهید مارتین ایالات متحده سفارش داده است.
نخستین بخش این سفارش شامل 2 فروند اف - 35 در دسامبر 2016 به تل آویو تحویل داده شد.
دونالد ترامپ در اوایل دوره ریاست جمهوری خود به طور علنی از لاکهید به علت هزینه های بی سابقه تولید این هواپیما که گران ترین در تاریخ تسلیحات است، انتقاد کرد.
این شرکت قول داد که در آینده بهای اف – 35 را کاهش خواهد داد.
با اینکه کشورهای دیگر هم پیمان ایالات متحده نیز از این نوع هواپیما سفارش داده اند، اما ارتش رژیم صهیونیستی که سالانه بیش از سه میلیارد دلار کمک نظامی از واشنگتن دریافت می کند، نخستین ارتش پس از آمریکاست که به یک اسکادران عملیاتی اف – 35 مجهز خواهد شد.
رژیم صهیونیستی برای خرید هر فروند هواپیمای اف - 35 در نخستین بخش سفارش خود که شامل 33 فروند از این هواپیماها می شود، به طور میانگین حدود 110 میلیون دلار (103 میلیون و 500 هزار یورو) پرداخت می کند.
برخی مدل های این هواپیما که تجهیزات و قطعات ساخت رژیم صهونیستی در آنها به کار برده خواهد شد، اف – 35آی نام خواهد گرفت.
یکی از خصوصیات مهم این هواپیما، توانایی پیشرفته آن در پنهان شدن از دید رادار است که به خلبان آن برای گریز از سامانه های پیچیده موشکی ضد هوایی، کمک می کند.
این جت جنگنده تک خلبان می تواند با حمل سلاح های گوناگون، با سرعت 1.6 برابر سرعت صوت (حدود یک هزار و 900کیلومتر در ساعت) پرواز کند.
کلاهخود فوق پیشرفته خلبان این هواپیما که حدود 400هزار دلار قیمت دارد، دارای سیستم عامل بخصوصی است که می تواند داده ها را در بخش جلویی کلاه، به نمایش درآورد.
با همه این اوصاف، تاخیر 6 ساعته در فرود 2 فروند اف – 35 اولیه در ماه دسامبر در خاک فلسطین اشغالی به علت وجود مه در مسیر، موجب پخش شدن این لطیفه در فضای مجازی شد که رژیم صهیونیستی فقط در روزهای آفتابی می تواند بجنگد.
اروپام**1486**
مترجم: محسن شریفی**ناشر: مدنی

انتهای پیام /*