برد شیرین ٩٦، ثمره رشد رسانه‌های اجتماعی

برد شیرین ٩٦، ثمره رشد رسانه‌های اجتماعی

تهران- ایرنا- شبکه‌های اجتماعی، آگاهی جمعی مردم را در سراسر کشور بالا برده است. این امر مختص کلان‏شهرها نیست و تا عمق روستاها- برای رسوخ رسانه‌های اینترنتی– نفوذ کرده است. نتیجه این پدیده اجتماعی در انتخابات اردیبهشت ٩٦ دیده شد.

11:15 - 1396/03/02
انتخاب «راه اعتدال»

انتخاب «راه اعتدال»

تهران- ایرنا- طلیعه سال ٩٦ با برگزاری انتخاباتی آزاد همراه شد؛ انتخاباتی سالم و قانون‌مدار و البته پرشور و پرفروغ که در آن مردم-‌قهرمان ایران اسلامی- با ایستادن در صف‌های طولانی در چارچوب قانون و رعایت حقوق شهروندی در فضای اخلاقی و کرامت انسانی آرای خود را که نشانگر اراده‌شان در تعیین سرنوشت خود و نسل‌های بعدی بود، به صندوق‌های رأی انداختند

10:22 - 1396/03/02
اعتدال روحانی علیه افراط‌ گرایی دینی

اعتدال روحانی علیه افراط‌ گرایی دینی

تهران- ایرنا- با لطف خداوند و حضور پرشور مردم، دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شد و دکتر روحانی با نزدیک به ٢٤‌ میلیون رأی برای مدت چهار سال دیگر به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد.

9:1 - 1396/03/02
مبادا در گذشته بمانیم!

مبادا در گذشته بمانیم!

تهران- ایرنا- انتخابات تمام شد و نتایج آن هم به اطلاع همگان رسید. دوران اشک‌ها و لبخندهای پس از پیروزی و شکست هم برای کنشگران سیاسی و هواداران کاندیداها به سر رسید و جشنها و پایکوبی‌های تا نیمه شب در خیابان‌ها هم...

8:59 - 1396/03/02
اشتغال زایی آمریکایی به شیوه ترامپ

اشتغال زایی آمریکایی به شیوه ترامپ

تهران- ایرنا- سفر ترامپ به عربستان و ادعاهای واهی وی علیه جمهوری اسلامی ایران را می‌توان در ادامه دشمنی‌های سابق آمریکا نسبت به ایران، جبهه مقاومت و هم‌پیمانی واشنگتن با کشورهای مرتجع منطقه ارزیابی کرد.

8:33 - 1396/03/02
ترامپ در خدمت ساختار میلیتاریستی آمریکا

ترامپ در خدمت ساختار میلیتاریستی آمریکا

تهران- ایرنا- سفر منطقه‌ای دونالد ترامپ به عربستان و اسرائیل بر اساس نشانه‌هایی از گسترش نظامی‌گری، تهدید و ایجاد ائتلاف علیه ایران همراه بوده است.

13:35 - 1396/03/01
نقش‌ها، نقدها و درس‌های انتخابات ٩٦

نقش‌ها، نقدها و درس‌های انتخابات ٩٦

تهران- ایرنا- نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری پس از یک دوره یک ماهه رقابت گسترده بین کاندیداها و برگزاری مناظره‌ها، سخنرانی‌ها، همایش‌ها و سفرها و طرح دیدگاه‌های مختلف رقبا در فضای مجازی و ایجاد یک فضای پر نشاط و پر تحرک اجتماعی، سیاسی و البته گاهی همراه با تخریب و توهین و... با حضور بالغ بر ٧٠درصد واجدین شرایط روشن شد.

11:24 - 1396/03/01
محورهایی که دولت دوازدهم در سیاست خارجی باید دنبال کند

محورهایی که دولت دوازدهم در سیاست خارجی باید دنبال کند

تهران- ایرنا- در انتخابات سال ٩٢ شرایط ایران در عرصه مناسبات خارجی به‌گونه‌ای بود که مردم به شعار و برنامه تعامل با جهان آقای حسن روحانی به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری رای دادند.

11:22 - 1396/03/01
نقطه‌ای تیره بر برگه‌ای سفید

نقطه‌ای تیره بر برگه‌ای سفید

تهران- ایرنا- انتخابات ٢٩ اردیبهشت به بهترین شکل به سرانجام رسید. وزارت کشور پیش از این نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی را در اسفند سال ١٣٩٤ برگزار کرده بود که خیلی خوب و آرام پیش رفت و امتیاز مثبتی برای این وزارتخانه محسوب می‌شد.

10:27 - 1396/03/01
خوشامدگویی به کودکی که بالغ شد

خوشامدگویی به کودکی که بالغ شد

تهران- ایرنا- یک واقعیت بسیار مهم درباره انتخابات که به نظر می‌رسد کمتر به آن توجه شده، رخدادی است که در یکی، دو دوره اخیر ریاست‌جمهوری شاهد بودیم؛ یعنی چیزی شبیه رشد و بالندگی یک کودک به‌سوی نوجوانی و بعد دوران بلوغ.

10:25 - 1396/03/01
آوار مطالبات انبوه

آوار مطالبات انبوه

تهران- ایرنا- ١) بیست‌ونهم شورانگیز اردیبهشت گذشت. مثل خیلی روزهای دیگر. مثل دوم خرداد. مثل بیست‌وچهارم خرداد. روزها می‌آیند و تلخی یا شیرینی خود را در دهان می‌گذارند و زودتر از آنچه می‌پنداریم، صورت تاریخ به خود می‌گیرند و به خاطره‌ها تبدیل می‌شوند. برای کسانی خاطره‌ای تلخ می‌سازند و برای دیگرانی خاطره‌ای شیرین. بعضی خاطره‌ها و تاریخ‌ها اما زنده‌اند و بعضی دیگر نیمه‌جان یا بی‌جان در بایگانی راکد ذهن فراموش می‌شوند. این طبع و سرشت ناگزیر زندگی و اجتماع و سیاست است. عمر خاطره‌ها همان‌قدر که مربوط به اهمیت آنهاست، از میزان توجه به آنها و استفاده ما از آنها تبعیت می‌کند.

10:23 - 1396/03/01
آموزه‌های انتخابات

آموزه‌های انتخابات

تهران- ایرنا- انتخابات که پایان می‌پذیرد و شکست و پیروزی در اعلام شمارش آرای نامزدهای انتخاباتی مشخص و معلوم می‌شود، بلافاصله دو جریان سر برمی‌آورند، که هر دو آنها برای چند هفته بعد از اعلام نتیجه انتخابات و کوتاه مدت هستند.

9:2 - 1396/03/01
کابینه روحانی و توجه به حوزه فرهنگ

کابینه روحانی و توجه به حوزه فرهنگ

تهران- ایرنا- چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری چهار وزیر دولت روحانی در دیداری که با اصحاب فرهنگ و هنر در تالار وحدت داشتند حرفهای مهمی زدند. اگر چه شاید در وهله اول این گفته ها تکرار صحبت های پیشین و یا حتی برنامه تبلیغاتی برای انتخاب مجدد روحانی بود.

8:46 - 1396/03/01
درباره رقابتی‌ترین انتخابات

درباره رقابتی‌ترین انتخابات

تهران- ایرنا- رقابتی‌ترین انتخابات را در 29 اردیبهشت 96 با بیشترین امنیت و سلامت، پشت سر گذاشتیم.این، یعنی اقتدار نظام جمهوری اسلامی، عظمت و نجابت ملت ایران و البته لطف خدای متعال که همواره شامل حال این ملت بزرگ است.

10:22 - 1396/02/31
آسیب‌پذیری لوایح ضد برجامی با انتخاب روحانی

آسیب‌پذیری لوایح ضد برجامی با انتخاب روحانی

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ پس از تأیید پایبندی ایران به «برجام» در ماه گذشته، سرانجام تعلیق تحریم‌های هسته‌ای را برای یک دوره دیگر تمدید کرد.

10:20 - 1396/02/31
مردم «ملی‌اندیش‌اند و ملی رأی ‌دادند»

مردم «ملی‌اندیش‌اند و ملی رأی ‌دادند»

تهران- ایرنا- انتخابات دوره دوازدهم ریاست‌جمهوری یک محور بنیادین در رقابت‌های سیاسی داشت؛ یک طرف با استفاده از رخدادهای عدالت‌خواهی سوسیالیستی جوامع سرمایه‌داری می‌کوشید وجود تعارض‌های اقتصادی و اجتماعی بین طبقات و گروه‌های اجتماعی ایران را القا کند و در نتیجه خود را نماینده «رانده‌شده‌ها و محروم‌ نگه‌داشته‌ها» در برابر دولت طرفدار «طبقات برخوردار رانتی» می‌دانست.

10:18 - 1396/02/31
رقابت تمام شد نوبت مطالبه‌گری است

رقابت تمام شد نوبت مطالبه‌گری است

تهران- ایرنا- ملت غیور ایران؛ تماشای صفوف طولانی شما برای مشارکت در آینده خود و فرزندان‌تان اشک شوق را از دیده هر آزاده‌ای که دل در گرو آزادگی این سرزمین دارد، جاری و پای هر دشمن قسم‌خورده این مرزوبوم را سست می‌کند.

10:14 - 1396/02/31
تحریمی‌ها و دلخوران پای صندوق‌ رأی

تحریمی‌ها و دلخوران پای صندوق‌ رأی

تهران- ایرنا- در این انتخابات شاهد حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی بودیم؛ از تحریمی‌ها گرفته تا دلخورانی که حتی در چهار سال اخیر هم با وجود مشکلات و موانع به‌وجودآمده، رأی‌دادن را به رأی‌ندادن ترجیح داده بودند.

9:11 - 1396/02/31
پیروزی عقلانیت

پیروزی عقلانیت

تهران- ایرنا- نتیجه انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری ایران نشان داد که عقلانیت بر شعار پیروز است. در طول انتخابات عملا دو گفتمان بر جریان مبارزات انتخاباتی حاکم بود.

9:8 - 1396/02/31
آینده اقتصاد ایران

آینده اقتصاد ایران

تهران- ایرنا- مشکلات اقتصادی بدون تردید مهم‌ترین موضوع مبارزات انتخاباتی 29 اردیبهشت بود. کاندیداهای منتقد دولت بیشترین تاکید را بر عملکرد اقتصادی ضعیف آن داشتند و تاکید می‌کردند که دولت نتوانسته وعده‌های اقتصادی بعد برجامی خود را تحقق بخشد.

8:49 - 1396/02/31
راهکار تحقق انتظارات از دولت آینده

راهکار تحقق انتظارات از دولت آینده

تهران- ایرنا- مردم در انتخابات روز جمعه با میزان مشارکت 73 درصدی شگفتی آفریدند و بنابراین افراد مشارکت‌کننده انتظاراتی از رئیس‌جمهور در جهت حل مسائل و مشکلات مربوط به اشتغال، بیکاری جوانان و تولید دارند.

8:45 - 1396/02/31
زیر سقف بلند ایران

زیر سقف بلند ایران

تهران- ایرنا- ایران، انتخابات دیگری برگزار کرد که شاخصه‌های شکلی آن مانند ده‌ها انتخابات قبلی بود، اما محتوای آن روح زمانه خودش بود و متفاوت با انتخابات گذشته. «روح زمانه» این انتخابات چیست و بر زندگی ایرانیان چه تاثیری خواهد گذاشت؟

8:43 - 1396/02/31
انتخابات؛ سنجش دموکراسی

انتخابات؛ سنجش دموکراسی

تهران- ایرنا- یکی از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت نظام‌های امروزی متکی بودن‌شان به آرای مردم است. اینکه کشورها و مردم دنیا ببینند که نهادهای کشور دیگری بر اثر انتخاب مردم شکل می‌گیرد، نوعی مشروعیت مورد قبول همگانی برای آن کشور را به اثبات می‌رساند. این مولفه، نوعی مشروعیت و توافق عام جهانی است.

12:27 - 1396/02/30
فصل دوم اعتدال

فصل دوم اعتدال

تهران- ایرنا- وقتی یکی از دوستانم پرسید: پیش‌بینی می‌کنی چه کسی از صندوق رای بیرون بیاید؟ به شوخی و مزاح به او گفتم: حتما یک روحانی از صندوق بیرون می‌آید. ظاهرا این مزاح، یک واقعیت و باطنی هم دارد.

12:25 - 1396/02/30
سیاست مهمترین عرصه شکل‌گیری سرمایه اجتماعی

سیاست مهمترین عرصه شکل‌گیری سرمایه اجتماعی

تهران- ایرنا- یکی از پرسش‌هایی که در برخی از نظرسنجی‌های عمومی از مردم می‌پرسند این است که مثلا «اگر ٥٠ میلیون تومان پول داشتی آن را صرف چه کاری می‌کردی؟» برخی می‌گویند آن را سرمایه‌گذاری می‌کردم، برخی دیگر می‌گویند در بانک می‌گذارم یا صرف خرید خانه می‌کنم یا خودرو می‌خرم یا به فرزندانم می‌دهم یا سفر می‌روم و... اگر چه این پاسخ‌ها گوناگون است، ولی همه آنها از یک منطق واحد تبعیت می‌کند و آن سودآوری و مطلوبیت بیشتر آن مورد برای فرد پاسخگوست.

12:20 - 1396/02/30
و اینک شگفتی مردم‌سالاری ایرانی

و اینک شگفتی مردم‌سالاری ایرانی

تهران- ایرنا- در انتخابات روز 29 اردیبهشت سال 96 مردم ایران که پیش از این ‌بارها برای حاکم شدن بر سرنوشت خود بسیار کوشیده‌اند با حضور در پای صندوق‌های رای در منطقه خاور میانه و غرب آسیا الگوی درخشانی از مردم‌سالاری دینی را به نمایش گذاشتند.

12:18 - 1396/02/30
روز پس از انتخابات!

روز پس از انتخابات!

تهران- ایرنا- در هنگامه مبارزات انتخاباتی، ‌ای‌بسا شعارهای بسیار، قول‌های بزرگ و وعده‌های عجیب داده شود.

10:21 - 1396/02/30
ابعاد داخلی و خارجی حماسه 29 اردیبهشت

ابعاد داخلی و خارجی حماسه 29 اردیبهشت

تهران- ایرنا- برگزاری انتخابات برای برگزیدن دولتمردان، یکی از نشانه‌های مردم سالاری است. نظام مردم‌سالاری دینی یعنی نظامی که نظر به اجرای احکام و فرامین دینی دارد.

10:19 - 1396/02/30
پاسداری از یک نهاد مهم سیاسی

پاسداری از یک نهاد مهم سیاسی

تهران- ایرنا- انتخابات دیروز فارغ از رقابت سیاسی حاد میان دو جناح با دو خط‌مشی و دو ادبیات سیاسی، یک ویژگی مهم دیگر هم داشت که همان شوق و رغبت مردم برای مشارکت بود.

9:41 - 1396/02/30
شگفتی‌آفرینی مردم شایسته تحسین و سپاس

شگفتی‌آفرینی مردم شایسته تحسین و سپاس

تهران- ایرنا- انتخابات، روز گذشته به شکل معناداری با حضور پیش‌بینی‌ناپذیر اقشار مختلف جامعه برگزار شد. در یک کلام، مردم کشور را بیمه و فعالان سیاسی، نخبگان و گروه‌های مرجع را شرمنده کردند.

9:25 - 1396/02/30
صفحه 1 از 78 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >