عناوین خبرهای اجتماعی فرهنگی

ناطق نوری ظهور دوباره هاشمی

ناطق نوری ظهور دوباره هاشمی

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گزارشی نوشت: فقدان آیت‌ا... هاشمی همان بزنگاهی است که می‌تواند ناطق را از پشت پرده‌ها به روی صحنه سیاست بیاورد.

دلقک های فرهنگساز

دلقک های فرهنگساز

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار در گفت وگو با حسن پورگل محمدی رایزن فرهنگی و هنری ستاد جشنواره همایش نمایش ترافیک نوشت: دیروز خیابان میرداماد پر از دلقک‌هایی بود که با هدف آموزش احترام به عابران پیاده جلوی خودروهای ایستاده پشت چراغ قرمز، سبز می‌شدند و با پلاکاردی در دست که روی آن نوشته شده بود «#از_خودمان_شروع_کنیم» خودروها را به پشت خط‌های سفید هدایت می‌کردند.

دامی برای برجام

دامی برای برجام

تهران- ایرنا- روزنامه وقایع اتفاقیه در گفت وگو با کارشناسان نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا پس از چند هفته بحث بر سر طرح تحریم‌های سه کشور ایران، روسیه و کره‌شمالی بالاخره تحریم‌های تازه‌ای علیه این سه کشور تصویب کرد؛ اقدامی واکنش‌برانگیز که به گفته برخی می‌تواند ناقض برجام باشد.

تنگنای آب

تنگنای آب

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گفت وگو با احمد مشیری مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای استان تهران نوشت: جنگ آینده، جنگ آب است. اکنون بیشتر کشورها به خاطر مسائل مختلف در حوزه آب حتی با هم مناقشه دارند.

قطره‌ها را پاس بداریم

قطره‌ها را پاس بداریم

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در گزارشی نوشت:مرجان بر اثر یک سانحه دچار سوختگی شده است. پزشک به او گفته هر روز باید دوش بگیرد تا زودتر بهبود یابد، اما یک روز وقتی روی زخم‌های خود صابون مالیده است،‌ آب قطع می‌شود.

نو اصولگرایی را قبول ندارم

نو اصولگرایی را قبول ندارم

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گفت وگو با محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نوشت: اگر مقصود آقای قالیباف از نواصولگرایی تغییر در اصول باشد، مطلقا آن را قبول ندارم اما اگر منظورشان تحول در سلیقه‌ها و روش‌ها باشد این یک نیاز دایمی است که هر جریان سیاسی به آن محتاج است.

مرصاد و ویرانی کمین گاه نفاق

مرصاد و ویرانی کمین گاه نفاق

تهران- ایرنا- رژیم بعث عراق با همراهی منافقان و قدرت های بزرگ جهانی، جنگی تمام عیار را علیه دولت و مردم ایران تدارک دید که عملیات فروغ جاویدان نمونه آشکاری از این هم پیمانی بود و رزمندگان اسلام در حماسه ای بزرگ به نام مرصاد، آنها را وادار به عقب نشینی کردند.

وقتی اشیاء ارباب می‌شوند

وقتی اشیاء ارباب می‌شوند

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات در گزارشی نوشت:اشیایی را که می‌خریم، خود به خود، مُهر مالکیت ما بر رویشان می‎خورد؛ یک نشانه‌اش فاکتوری‌ست که از فروشنده دریافت می‌کنیم، اما مالکیت فقط بر روی کاغذ است و در جهان حقیقی، این اشیا است که کم‏‎کم ارباب می‎شود و صاحبِ خانه و صاحب زندگی و صاحب خودِ ما نیز؛ و ما می‎شویم ستایشگر آن!

کاهش 5 درصدی هزینه بستری روستاییان

کاهش 5 درصدی هزینه بستری روستاییان

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگو با محسن ایزد خواه کارشناس بیمه و تامین اجتماعی نوشت: برای روستاییان هزینه‌های درمان در بخش بستری زیر پنج‌درصد و در سایر موارد بین پنج تا 10‌درصد کاهش یافته است، اما در بخش سرپایی و مراجعه به مراکز خصوصی هزینه‌های درمان به شدت افزایش یافته است.

تهرانی ها چگونه تفریح می کنند؟

تهرانی ها چگونه تفریح می کنند؟

تهران-ایرنا-'تهرانی ها چگونه تفریح می کنند؟'،'کویت، تو هم!'،'مروت هست، سرمان را بالا بگیریم'،'سینما در دست جوانان خوش چهره' و 'هم افزایی برای منافع ملی'، از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز چهارشنبه در صفحه 'ایرنامقاله' منتشر شد.

توزیع مواد مخدر؛ کاهش هزینه های اجتماعی یا افزایش اعتیاد

توزیع مواد مخدر؛ کاهش هزینه های اجتماعی یا افزایش اعتیاد

تهران- ایرنا- طرح توزیع مواد مخدر دولتی به دنبال قطع ارتباط میان مصرف کنندگان با قاچاقچیان به وسیله کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح شد که این طرح با موافقت ها و مخالفت هایی همراه است. در این میان برخی این مهم را سبب کنترل مصرف مواد مخدر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن می دانند و بعضی دیگر آن را عامل تسهیل دستیابی و گسترش استفاده از این مواد عنوان می کنند.

حج؛ مظهر وحدت و یکپارچگی امت اسلامی

حج؛ مظهر وحدت و یکپارچگی امت اسلامی

تهران- ایرنا- حج مظهر وحدت،یکپارچگی و کانون برادری و همیاری است. در این موسم میان ملت های مسلمان و فرقه های اسلامی محبت و دوستی برقرار می شود و نقشه شوم دشمنان اسلام برای سیطره و نفوذ بر امت اسلامی عقیم می ماند.

بحث داغ بدهی های شهرداری در شورای شهر

بحث داغ بدهی های شهرداری در شورای شهر

تهران- ایرنا- میزان بدهی های شهرداری تهران موضوعی است که به اختلاف نظر میان اعضای شورای شهر در جلسه روز گذشته این شورا بدل شد. برخلاف گزارش های مبتنی بر بدهی 20 هزار میلیارد تومانی شهرداری، برخی اعضای شورای شهر بر این باورند که شهرداری با بدهی 60 هزار میلیاردی روبرو است.

سکانداری شهرداری تهران، همچنان در ابهام

سکانداری شهرداری تهران، همچنان در ابهام

تهران-ایرنا- مدیریت شهری باید زمینه را برای تحقق توسعه پایدار و حکمرانی خوب فراهم کند، اما آیا در انتخاب شهردار تهران این موضوع مدنظر قرار می گیرد یا نه؟

غریبه‌ای در میان ما

غریبه‌ای در میان ما

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات با این پرسش که چرا مصرف کالای فرهنگی در جامعه ما کم، ولی مصرف کالاهای دیگر زیاد است، در گزارشی نوشت: نمایش(تئاتر) کم می‎رویم، کتاب کم می‎خریم، روزنامه و مطبوعات کم مطالعه می‎کنیم، ولی هزینه‌کرد ما برای تلفن همراه و اشیای دکوری و زینتی و خودرو و پوشاک و چیزهای تجملی، بی‎شمار است.

صفحه 1 از 651 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >